Dzień Dziecka to wyjątkowe święto przypadające na 1 czerwca. W tym dniu obdarowujemy swoje pociechy wieloma prezentami. Nie zawsze są one jednak praktyczne i funkcjonalne. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się zegarki z lokalizatorem GPS – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Zegarek z lokalizatorem GPS na Dzień Dziecka – hit czy kit? 

Na rynku zabawek coraz większe wzięcie mają gadżety edukacyjne, dzięki którym można uczyć swoje pociechy przez zabawę. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to ich najważniejszy atut. Zegarek z lokalizatorem GPS to doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim jest to elektroniczny przedmiot, który z całą pewnością przypadnie do gustu naszym brzdącom. Jest to jednocześnie zegarek, lokalizator GPS, telefon oraz budzik. Zegarki GPS są również wyposażone w niezwykle przydatne przyciski, dzięki którym dziecko w razie niebezpieczeństwa może w kilka sekund wysłać do swoich rodziców sygnał SOS.

Jak działa zegarek z lokalizatorem GPS?

Zegarek wyposażony w GPS jest doskonałym pomysłem na prezent, ponieważ dzięki niemu stale posiadamy bieżące informacje odnośnie aktualnego miejsca pobytu naszego dziecka. Ta funkcja przydaje się zwłaszcza w przypadku dzieci nieco starszych oraz spędzających czas poza domem. Oprócz tego, że wiemy gdzie się ono znajduje w danej chwili, możemy również w każdej chwili do niego zadzwonić. Zegarek GPS jest również doskonałym sposobem na nauczenie swojego dziecka orientacji w czasie. Dzięki systematycznemu korzystaniu z tego urządzenia małe dzieci po pewnym czasie nauczą się, ile trwają minuty oraz godziny.

Zegarek GPS z funkcją telefonu 

Zegarki GPS pełnią również funkcję telefonu – wielu rodziców ją sobie chwali, ponieważ dzięki niej mogą oni utrzymywać stały kontakt ze swoimi dziećmi. Wykonywanie oraz odbieranie połączeń jest bardzo proste, dzięki czemu żaden smyk nie ma z tym żadnych problemów.