W dobie ciągłego rozwoju duży nacisk kładzie się na nowe możliwości. Człowiek każdego dnia otrzymuje wiele bodźców wpływających na jego komfort i poziom stresu, dlatego tak ważne jest, aby pracować w przyjaznych warunkach dających poczucie maksymalnego odprężenia.

Przestrzeń zapewniająca możliwość efektywnego wykorzystywania narzędzi, jakimi dysponujemy, jest bardzo ważna. Również w dziedzinie wystroju wnętrz oraz botanice nastąpił duży krok w przód. Poznaj rozwiązania, które szybko i łatwo możesz zaadoptować we własnym biurze.

Korzyści płynące z zieleni

Każde pomieszczenie, w którym przebywamy przez większość dnia, powinno być maksymalnie dostosowanie do naszych potrzeb. Rośliny znajdujące się w biurach przynoszą wiele korzyści, takich jak:

  • lepsze samopoczucie pracowników,
  • efektywniejsze odpoczywanie,
  • redukcja szumów urządzeń elektrycznych,
  • pozytywny wpływ na jakość powietrza,
  • produkcja tlenu.

Druga strona medalu to koszty związane z pielęgnacją oraz dbaniem o jak najlepszą kondycję kwiatów. Istnieją inne sposoby.

Chrobotek reniferowy na ścianie? Zielony ogród w środku biura.

Roślinność umieszczona na ścianach, tworząca piękne kompozycje brzmi co najmniej dziwnie. Jeśli jednak wgłębimy się w temat, okazuje się, że to wspaniałe rozwiązanie. Specjalny, w pełni bezpieczny proces stabilizacji zieleni polega na preparacji, dzięki której roślinność zachowuje swój wygląd i kształt bez względu na warunki panujące wewnątrz.

Nie każda roślina nadaje się do wykorzystania. Idealnie sprawdzają się takie, które nie zmieniają swojej wysokości. Mech przoduje w tym temacie. Wykorzystanie rozmaitych gatunków mchu w kompozycjach daje wyśmienite rezultaty. To roślina posiadająca różnorodną strukturę, dzięki czemu możemy śmiało puścić wodze fantazji i tworzyć efektowne ścienne ogrody. Nie wymaga dostępu do światła dziennego oraz nadmiernej pielęgnacji. Dodatkowo zainstalowany system nawadniający, zwalnia nas z obowiązku pamiętania o regularnym podlewaniu naszej kompozycji, która wygląda świeżo przez cały czas. Mech na ścianie wygląda bardzo nietypowo i ekskluzywnie. Nie przyciąga kurzu, przez co jest idealny dla alergików.

Zielone kompozycje na ścianach mogą być zjawiskową wizytówką naszej firmy. Zainstalowane w widocznych miejscach nie tylko zaciekawią naszych gości, ale również będą wpływać pozytywnie na osoby przebywające w biurze na co dzień.