Połowę swojego życia spędzamy w łóżku. Zatem bardzo ważne jest, abyśmy w sypialni czuli się przyjemnie. Nie chodzi wyłącznie o stelaże i materace, ale również o pościel, poduszkę i kołdrę. W poniższym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiednią pościel bawełnianą do sypialni.

Większość z pośród nas wybiera zwykle według wyglądu, niemniej jednak nie jest on najbardziej istotnym czynnikiem podczas wyboru pościeli. Zanim się zdecydujemy, warto jest przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy. 

Trzeba wybrać wzór, jak i kolor, które będą współgrały z wnętrzem sypialni. Niezwykle popularny jest chociażby kolor żółto-cytrynowy, który wygląda idelanie w połączeniu wraz z białym, siwym, zielonym, albo niebieskim kolorem. Wymienione kombinacje kolorów są bardzo popularne również w przypadku pościeli. Podobnych do wyżej wspomnianych zasad jest znacznie więcej : 

  • pościel nie musi koniecznie stanowić dominanty wnętrza,
  • do nowoczesnych pomieszczeń pasują najbardziej proste geometryczne wzory, tak samo jak kwiatowe eleganckie linie, które stwarzają atmosferę czystości i harmonii. W stylu vintage warto postawić na wzory kwiatowe, które uwielbiały nasze babcie i matki, 
  • design, jak i kolor powinny być dopasowane do ramy łóżka. Idelanie byłoby zharmonizować również poduszki, albo wykładzinę podłogową,  
  • niezwykle popularne są również kołdry, które zakrywają powierzchnię całego łóżka. Niemniej jednak może się zdarzyć, że będziemy się kłócić z partnerem o kołdrę podczas snu, czy odpoczynku.

Rozmiar jest ważny!

Podstawowym i najczęściej używanym jest rozmiar poszewki na kołdrę 140×200 cm, albo większa odmiana, czyli 140×220 cm. Dzięki modzie zagranicznej nie ma problemu z kupieniem poszewki o rozmiarach 200×200 cm, albo jeszcze większej, czyli 220×240 cm. Na większej kołdrze dużo lepiej odznaczają się wzory. Poduszki należy kupować ostrożnie. Możemy wybierać z pośród wielu ich kształtów, jak i rozmiarów.