Dziś mnóstwo osób porusza się prywatnymi samochodami. Niektóre rodziny posiadają nawet więcej niż jedno auto. To bardzo wygodny środek transportu, jednak zdecydowanie nie jest on niezawodny. Niekiedy dochodzi do wypadków, samochód odmawia posłuszeństwa i wówczas konieczne jest skorzystanie z usług pomocy drogowej. Jak możemy zamówić potrzebną nam lawetę czy też usługę holowania? Oczywiście przede wszystkim musimy mieć w zanadrzu zawsze numer do pomocy drogowej. Najlepiej jest wcześniej poszukać takiej, która działa w naszej okolicy. Na stronach internetowych można od razu sprawdzić stawki by mieć świadomość, ile usługi ewentualnie będą kosztować. Mając taki kontakt zawsze pod ręką, zdecydowanie możemy czuć się pewniej podczas podróży.

Zamówienie takich usług jest natomiast bardzo proste. Wystarczy zadzwonić, podać dokładnie gdzie się w danym momencie znajdujemy i zamówić wybraną usługę. Oczywiście niekiedy pomoc drogowa, z której chcieliśmy usług skorzystać może nie dysponować sprzętem, ponieważ akurat udzielają pomocy komuś innemu. Dlatego najlepiej mieć chociaż dwa awaryjne kontakty w telefonie, do wykorzystania w każdym momencie.

Ile natomiast średnio kosztuje nas holowanie czy też inne usługi pomocy drogowej? Ceny holowania zazwyczaj dotyczą cen za przejechane kilometry. W uśrednionej stawce należy liczyć około 1,5 zł za kilometr. Jeśli mamy samochód powyżej 1700 kg, wówczas cena wzrasta, do około 3 zł za kilometr. Holowanie samochód spoza granic kraju, to koszt około 1500 zł. Na terenie miasta natomiast cena jest dość uśredniona jeśli chodzi o samochody w standardowych wymiarach i wynosi około 200 zł. Oczywiście ceny różnią się pomiędzy różnymi miastami.

Za dowóz paliwa zapłacimy około 110 zł, a za wypompowanie źle zatankowanego paliwa – około 300 zł. Za samochód zastępczy trzeba natomiast zapłacić około 150 zł za dobę. Pomoc drogowa nie jest zatem tania, tylko wręcz przeciwnie, dość kosztowna. Jednak w sytuacjach awaryjnych, gdy trudno jest poradzić sobie z autem, sprawdza się najlepiej.