Tablica sensoryczna dla dzieci cieszy się coraz większą popularnością dzięki swojej funkcjonalności, użyteczności i oryginalności. To zabawka, z którą dziecko ie będzie chciało się rozstać. Tablice sensoryczne rosną razem z dziećmi. Rozwijają ich zdolności oraz potęgują ciekawość świata, co ma doskonały wpływ na rozwój najmłodszych. Tablice sensoryczne mają wiele zalet, począwszy od materiały, z którego zostały wykonane, przez połączenie zabawy z edukację w duchu Montessori aż po rozrywkę na wiele długich godzin.

Tablica sensoryczna dla dzieci – czym jest?

Tablica sensoryczna dla dzieci to najczęściej drewniana płyta w formie tablicy, do której zostały przymocowane różnego rodzaju bezpieczne przedmioty codziennego użytku. Często do tablic przymocowuje się elementy o różnej strukturze, kształcie oraz wymiarach, np. zamki, klamki, włączniki, zasuwy, guziki, kontakty itd. Są to wszystkie rzeczy, które wzbudzają wielką ciekawość najmłodszych. Ze względów bezpieczeństwa dzieci nie mogą się nimi bawić w ich normalnym miejscu użytkowania, dlatego tablica sensoryczna jest świetnym rozwiązaniem. To bardzo dobry, rozwijający i pobudzający wyobraźnię zamiennik drogich zabawek. Wszystkie przedmioty znajdujące się na tablicy sensorycznej są całkowicie bezpieczne. Dzięki temu dziecko może swobodnie odkrywać świat.

Tablica sensoryczna dla dzieci – nauka poprzez zabawę

Tablica sensoryczna dla dzieci jest zabawką w duchu Montessori i łączy zabawę z edukacją. Pobudza i oddziałuje niemal na wszystkie zmysły dziecka, umożliwia trening samodzielności, koordynację ręka – oko, rozwija zdolności manualne oraz psychomotoryczne. Dziecko nabywa umiejętność koncentracji oraz uczy się logicznego myślenia, rozwija kreatywność dzięki odkrywaniu działania różnych elementów. Tablice sensoryczne wykorzystywane są nawet podczas zajęć rozwojowych i terapeutycznych dla dzieci, co świadczy o ich doskonałych właściwościach. Tablicę sensoryczną dla dzieci można nabyć w sklepie foxyfamily.pl, w którym dostępne są różne wersje. Rodzice mogą wybrać tablicę pod względem wielkości, ilości przymocowanych przedmiotów, kształtu i wielu innych kryteriów.

Tablica sensoryczna dla dzieci – od jakiego wieku?

Nie ma określonego wieku, od którego najmłodsi mogą korzystać z tablicy sensorycznej. Każde dziecko rozwija się w innym tempie, dlatego wybór tablicy najlepiej dostosować do etapu rozwoju. Warto mieć na uwadze, że tablica sensoryczna to zabawa poprzez naukę, która niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego można rozważyć zakup takiej zabawki edukacyjnej już na wczesnym etapie życia maluszka.