Wielu z nas zapach wanilii kojarzy się ze świątecznymi wypiekami oraz ciepłą i rodzinną atmosferą. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ekstrakty czy aromaty waniliowe są dodawane do wyrobów cukierniczych od wielu lat. Wanilia jest jednak niezwykle uniwersalną przyprawą, a z jej dobrodziejstw warto korzystać nie tylko w okresie świątecznym. To przyprawa znana i bardzo ceniona w wielu krajach świata. Kropla ekstraktu waniliowego potrafi nadać zupełnie nowego smaku i aromatu codziennej kawie lub herbacie. Deser przygotowany z dodatkiem ziarenek przybiera niesamowitego charakteru i wyrazistego smaku. Wanilię można dodawać również do bardziej wytrawnych dań, np. do mięsa czy ryb.

Sklep Pi-nuts oferuje wanilię typu burbon, pochodzącą z Madagaskaru. Typ ten jest ceniony najbardziej, ze względu na swoje walory smakowe oraz zapachowe. Produkty z wanilią Pi-nuts charakteryzują się bardzo wysoką zawartością wanilii w składzie, co sprawia, że są bardzo wydajne i wystarczają na długi czas. Ponadto charakteryzują się krótkim i prostym składem, który nie zawiera żadnych zbędnych dodatków. Składniki, użyte w produkcji przypraw są najwyższej jakości. Wszystkie produkty można zamówić online, z dostawą do domu. Nie ma więc potrzeby wychodzenia z domu, żeby móc cieszyć się aromatycznym dodatkiem do wielu potraw. 

Różne postaci wanilii Pi-nuts 

Pi-nuts oferuje najwyższej jakości wanilię typu burbon pod różnymi postaciami:

  • pasta waniliowa – stworzona z ziaren wanilii, dostępna w gramaturze 100g lub 1kg. Jest niezwykle esencjonalna i cechuje się najwyższą zawartością wanilii w składzie. Pasta będzie idealnym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju słodkości – ciast, kremów tortowych czy lodów. Wystarczy jej niewielka ilość, aby oczarować domowników lub gości deserem o doskonałym, wyrazistym smaku i zapachu. 
  • ekstrakt waniliowy z ziarnami – stworzony z lasek wanilii, dostępny w pojemności 50 ml. Ekstrakt posiada bardzo wygodną formę podania – pipetkę, dzięki której można niezwykle precyzyjnie dozować ilość przyprawy. Ponadto w ekstrakcie znajdują się także ziarenka wanilii, aby jeszcze bardziej podbić głębię smaku i aromatu. Oprócz wypieków ekstrakt waniliowy doskonale sprawdzi się także w kosmetyce – można go używać jako olejku eterycznego lub jako dodatek do kremów, balsamów czy masek. 
  • ziarna wanilii – dostępne w gramaturze 100g, są całkowicie naturalne i nie zawierają żadnych konserwantów. Ziarenka nie tylko podkreślą smak i aromat potraw, ale będą także idealną dekoracją ciasta, a nawet dania głównego.
  • laski wanilii – dostępna w postaci 1 sztuki, 100% laski wanilii, bez żadnych zbędnych dodatków. Laski wanilii są specjalnie, próżniowo zapakowane, żeby zapobiec utracie cennego aromatu. Z jej pomocą można przygotować np. domowy, niezwykle aromatyczny, prawdziwy cukier waniliowy.

Wanilia nie tylko w kuchni – właściwości prozdrowotne

Nie od dziś wiadomo, że niektóre potrawy, zwłaszcza desery, bez dodatku wanilii po prostu nie istnieją. Okazuje się jednak, że oprócz niepodważalnych walorów smakowych, wanilia  wykazuje również działanie aromaterapeutyczne. Może pomóc w łagodzeniu stresu, napięcia nerwowego, a nawet ułatwiać zasypianie. Z tego względu aromat waniliowy często używany jest jako dodatek do odświeżaczy powietrza, w takich miejscach, jak np. gabinety lekarskie czy przychodnie. Wanilia reguluje także wydzielanie enzymów trawiennych oraz może pomóc w przypadku skurczu mięśni gładkich. Świetnie sprawdza się również w kosmetyce, np. jako olejek do masażu czy dodatek do kremu. Wykazuje też działanie nawilżające, dlatego z powodzeniem może zostać włączona jako dodatek do codziennej, domowej pielęgnacji.