Koncentratory tlenu używane są w wielu miejscach. Mają one za zadanie pobierać tlen z otoczenia, sprężać je oraz skutecznie oddzielać tlen od azotu. W ten sposób osoby zmagające się z chorobami dróg oddechowych mają zapewniony stały dopływ tlenu. Jest to metoda stosowana np. przy leczeniu zapalenia płuc. Koncentratory dodatkowo zwiększają odporność pacjentów na wszelkie choroby krążenia i działają bakteriobójczo. Na rynku jest jednak wiele modeli, które można zakupić. Warto wiedzieć, w jakie koncentratory tlenu powinno się zaopatrzyć, aby działały one wydajnie.

Wydajność aparatu tlenowego na pierwszym miejscu

Prowadzenie skutecznej tlenoterapii uzależnione jest głównie od wydajności aparatu tlenowego. Ważne jest, aby otrzymywać tlen w wysokim stężeniu. Najlepszym wyborem będą w takich przypadkach urządzenia stacjonarne. Cechują się dużo większą wydajnością niż ich przenośna odmiana. 

Zaburzenia układu oddechowego w większości przypadków powinny być eliminowane z pomocą stacjonarnych koncentratorów tlenu. Dzięki temu niweluje się wszelkie dolegliwości, ale też niewydolność krążenia. Stacjonarna wersja aparatu posiada większe możliwości, charakteryzuje się doskonałymi parametrami pracy i jest znacznie solidniejsza. Więcej na temat tego typu urządzeń przeczytać można na https://tlenwdomu.pl/.

Dążenie do poprawy jakości życia

Urządzenia przenośne mogą okazać się trafnym wyborem dla pacjentów, którzy dużo podróżują. Poza tym za każdym razem powinno się dążyć do poprawy jakości swojego życia w społeczeństwie. Pamiętać należy więc o tym, że mobilny aparat tlenowy okaże się niewystarczający przy bardziej zaawansowanych schorzeniach związanych z dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Jeśli ma się taką możliwość warto wybrać urządzenie stacjonarne. Domowe koncentratory umożliwiają:

  • podaż tlenu dochodzącą do wartości 96 procent,
  • przeprowadzenie skutecznego leczenia wielu chorób i dolegliwości.

W ten sposób można zapewnić sobie ulgę. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakimi schorzeniami zmaga się pacjent, dlatego w niektórych przypadkach wybór warto skonsultować ze specjalistą.