Styropian to powszechnie stosowany materiał do ocieplania budynków. Jego skuteczność w kontekście termomodernizacji jest niekwestionowana — dobrze wykonana izolacja zmniejsza straty ciepła, tym samym obniża rachunki za ogrzewanie. Przed wykonaniem izolacji styropian wymaga obróbki, a to z kolei wiąże się z powstawaniem odpadów budowlanych. Jak należy je obrabiać i gdzie powinno wyrzucić się resztki styropianu?

Jak obrabiać styropian?

Styropian to materiał o szczególnych właściwościach; niestety, jest delikatny i łatwo się kruszy, co powoduje straty i zanieczyszczenia. Konieczna jest jego właściwa obróbka, aby wykorzystać płyty styropianowe w sposób efektywny.

Styropianu nie należy ciąć mechanicznie, na przykład z pomocą wyrzynarek. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z maszyny do cięcia styropianu, która w swoim mechanizmie wykorzystuje nagrzany drut oporowy. Obróbka styropianu z pomocą takiego narzędzia pozwala na precyzyjne przycinanie płyt. Cały proces jest praktycznie bezstratny.

Do jakich śmieci wyrzucać styropian budowlany?

Pomimo zastosowania nowoczesnych narzędzi, może się zdarzyć, że część styropianu budowlanego będzie trzeba wyrzucić. Jest to uciążliwy odpad, którego nie można wyrzucać do pojemników na tworzywa sztuczne i metale. Aby legalnie pozbyć się styropianu budowlanego, warto rozważyć skorzystanie z usług firmy wywożącej odpady poremontowe.

Kolejnym sposobem na legalne wyrzucenie styropianu budowlanego jest zgłoszenie się do PSZOK, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przed zawiezieniem styropianu do punktu warto zorientować się, czy jest taka możliwość — najprościej zrobić to telefonicznie.

Jak zmniejszyć ilość resztek podczas obróbki styropianu?

Nowoczesne maszyny do cięcia styropianu, wykorzystujące drut oporowy, nie generują resztek przy obróbce. Najczęstszą przyczyną powstawania odpadów będzie zatem nieprawidłowa obróbka bloków styropianu. Z tego powodu warto zainwestować w precyzyjny sprzęt, na którym praca będzie wygodna i bezpieczna.

Gdzie kupić maszynę do cięcia styropianu?

Z perspektywy biznesowej zakup nowej, certyfikowanej maszyny do cięcia styropianu, objętej gwarancją, jest dobrą decyzją. Wzrost bezpieczeństwa pracy i znaczne ograniczenie odpadu podczas obróbki materiału to tylko wybrane zalety, o których przekonały się firmy budowlane korzystające z naszych narzędzi. Aby dokonać zakupu, w pierwszej kolejności zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

Każde zamówienie, niezależnie od gabarytów, może zostać zrealizowane wysyłkowo. Ponadto w naszym sklepie oferujemy możliwość płatności odroczonej lub w systemie ratalnym. Jeśli nie jesteś pewny, który ze sprzętów najlepiej sprawdzi się do Twoich potrzeb, zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu z naszym wsparciem technicznym.

Współpracujemy z wieloma sklepami, które również mają w swojej ofercie nasze produkty. Jeśli rozważasz zakup używanego sprzętu, warto przejrzeć takie serwisy jak OLX, Facebook Marketplace. Klienci, którzy potrzebują sprzętu do pracy jedynie na określony czas, mogą poszukać firm zajmujących się wynajmem naszych narzędzi.

Pozostałe produkty w ofercie firmy RemonTech

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie maszyn do cięcia do styropianu, jednak nie jest to jedyna kategoria produktów w naszej ofercie. Zajmujemy się również produkcją podajników do siatki, membran, folii i nie tylko. Warto zapoznać się z ofertą dyspenserów do folii stretch, które znacznie usprawniają proces pakowania paczek. Dyspenser do folii stretch przyda się w szczególności w sklepach wysyłkowych, ale także w placówkach stacjonarnych, które pakują towar na palety. Dystrybucja naszej firmy obejmuje zarówno Polskę, jak i inne kraje Europy.